"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Óvodája

Pécsi Református Kollégium Óvodája

plakat 20210322

A Nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény rendelkezése szerint a gyermeknek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson kell részt vennie. Továbbá felvételre jogosultak azok a gyermekek, akik a felvételtől számított 6 hónapon belül betöltik a 3. életévüket.
Az óvodába a 2021/2022-es nevelési évben a 2018. augusztus 31-ig született gyermekek beíratása kötelező!
A 2018. augusztus 31. után született gyermekek 2022. szeptember 1-től óvodakötelesek.

Az a szülő, vagy törvényes képviselő, aki a szülői felügyelete vagy gyámsága alatt álló gyermeket kellő időben nem íratja be az óvodába, szabálysértést követ el.

Az óvodai felvételre való személyes jelentkezést 2021. április 07-08-án, 7.00-17.00-ig szervezzük óvodánk tornaszobájának a teraszán a vészhelyzeti szabályok betartása mellett.

Aki a vészhelyzet miatt az óvodánkba elektronikus úton szeretne beiratkozni a 2021/2022. nevelési évre a jogszabály adta lehetőséggel élve ezt is megteheti. Ebben az esetben a beiratkozáshoz szükséges iratok bemutatására az első óvodai nevelési napon kerül sor.

Az elektronikus beíratást választó szülők honlapunkon megtalálják a szükséges kitöltendő iratokat. Aki papír alapon szeretné kitölteni, az elkérheti a dokumentumokat óvodánk titkárságán.

A kitöltött iratokat beszkennelve vagy lefotózva az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címre várjuk április 07-08-án 17.00 óráig.

Az a szülő, aki a Nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 8. § (2) bekezdésében foglaltak alapján felmentést kér a kötelező óvodai nevelésben való részvétel alól, az óvodai beiratkozás kezdő időpontjáig (2021. április 20-ig) nyújtja be kérelmét a gyermek lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerint illetékes járás hivatalhoz, továbbá a kérelem másolatát a kötelező felvételt biztosító óvoda vezetőjéhez.

A beíratáshoz szükséges okmányok:

 • a gyermek személyi azonosítására alkalmas, a gyermek nevére kiállított személyi azonosító és lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya),
 • a szülő személyi azonosítására alkalmas személyi azonosító és lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya),
 • a gyermek születési anyakönyvi kivonata,
 • a gyermek TAJ kártyája,
 • családi motivációs levél (elektronikus úton történő beíratás estében)
  • lelkészi ajánlás
  • az integráltan nevelhető sajátos nevelési igényű gyermek felvételéhez a szakértői és rehabilitációs bizottság javaslata, amennyiben rendelkezésre áll.

A gyermekek felvételéről a felvételre való jelentkezést követő 10 napon belül, de legkésőbb 2021. április 20-ig hoz döntést az intézmény vezetője, és az óvodai felvétel iránti kérelem elbírálásáról – a döntést megalapozó indoklással, valamint a fellebbezésre vonatkozó tájékoztatással – írásban értesíti a szülőt.

                                                                         

   Áldás kívánással: Babocsánné Katona Ágnes

 

                                                                                                  óvodavezető

Pécsi Református Kollégium Óvodája

Lábléc Logo

Oktatási azonosító

Az intézmény OM azonosítója:

027413

Pécsi Református Kollégium

"prudentes et simplices"

plakat 20210322

A Nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény rendelkezése szerint a gyermeknek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson kell részt vennie. Továbbá felvételre jogosultak azok a gyermekek, akik a felvételtől számított 6 hónapon belül betöltik a 3. életévüket.
Az óvodába a 2021/2022-es nevelési évben a 2018. augusztus 31-ig született gyermekek beíratása kötelező!
A 2018. augusztus 31. után született gyermekek 2022. szeptember 1-től óvodakötelesek.

Az a szülő, vagy törvényes képviselő, aki a szülői felügyelete vagy gyámsága alatt álló gyermeket kellő időben nem íratja be az óvodába, szabálysértést követ el.

Az óvodai felvételre való személyes jelentkezést 2021. április 07-08-án, 7.00-17.00-ig szervezzük óvodánk tornaszobájának a teraszán a vészhelyzeti szabályok betartása mellett.

Aki a vészhelyzet miatt az óvodánkba elektronikus úton szeretne beiratkozni a 2021/2022. nevelési évre a jogszabály adta lehetőséggel élve ezt is megteheti. Ebben az esetben a beiratkozáshoz szükséges iratok bemutatására az első óvodai nevelési napon kerül sor.

Az elektronikus beíratást választó szülők honlapunkon megtalálják a szükséges kitöltendő iratokat. Aki papír alapon szeretné kitölteni, az elkérheti a dokumentumokat óvodánk titkárságán.

A kitöltött iratokat beszkennelve vagy lefotózva az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címre várjuk április 07-08-án 17.00 óráig.

Az a szülő, aki a Nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 8. § (2) bekezdésében foglaltak alapján felmentést kér a kötelező óvodai nevelésben való részvétel alól, az óvodai beiratkozás kezdő időpontjáig (2021. április 20-ig) nyújtja be kérelmét a gyermek lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerint illetékes járás hivatalhoz, továbbá a kérelem másolatát a kötelező felvételt biztosító óvoda vezetőjéhez.

A beíratáshoz szükséges okmányok:

 • a gyermek személyi azonosítására alkalmas, a gyermek nevére kiállított személyi azonosító és lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya),
 • a szülő személyi azonosítására alkalmas személyi azonosító és lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya),
 • a gyermek születési anyakönyvi kivonata,
 • a gyermek TAJ kártyája,
 • családi motivációs levél (elektronikus úton történő beíratás estében)
  • lelkészi ajánlás
  • az integráltan nevelhető sajátos nevelési igényű gyermek felvételéhez a szakértői és rehabilitációs bizottság javaslata, amennyiben rendelkezésre áll.

A gyermekek felvételéről a felvételre való jelentkezést követő 10 napon belül, de legkésőbb 2021. április 20-ig hoz döntést az intézmény vezetője, és az óvodai felvétel iránti kérelem elbírálásáról – a döntést megalapozó indoklással, valamint a fellebbezésre vonatkozó tájékoztatással – írásban értesíti a szülőt.

                                                                         

   Áldás kívánással: Babocsánné Katona Ágnes

 

                                                                                                  óvodavezető