"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Gimnáziuma és Szakgimnáziuma

Pécsi Református Kollégium Gimnáziuma és Szakgimnáziuma

Mottó: „Az olvasás segít élni, életben maradni” (Vekerdy Tamás)

Az idei tanévben folytatjuk a tavaly megkezdett könyvkihívás programot, de módosított keretek között, remélve, hogy a változtatások elnyerik a résztvevők tetszését, és még többen csatlakoznak a rendszeresen olvasók táborához. 

Újítások:

  • Az idei tanévben diákjaink által ajánlott könyvek kerültek fel arra a könyvlistára, amelyből a program során választani lehet olvasnivalót.
  • Nem havonta egy könyvet kell elolvasni, hanem május végéig összesen öt művet, egyéni időbeosztás szerint.

A tavalyi évhez hasonlóan:

  • Szeretettel hívjuk a Pécsi Refi középiskolájának diákjait, öregdiákjait, dolgozóit és az idejáró tanulók családtagjait is, hogy kapcsolódjanak be a programba.
  • Arésztvevőknek annyit kell vállalniuk, hogy a könyvek elolvasása után elküldik a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címre a nevüket, az olvasott mű szerzőjét, címét, az olvasás időpontját, valamint egy 5-10 mondatos személyes véleményt a könyvről és azt, hogy egy ötig terjedő skálán hány csillagosra értékelik az adott alkotást.

A könyvek bármilyen nyelven olvashatók. A tantárgyakhoz kapcsolódó olvasmányokkal - a szaktanárokkal megbeszélve - ötös érdemjegyek is szerezhetők. 

 

Pécsi Református Kollégium Gimnáziuma és Szakgimnáziuma

Lábléc Logo

Elérhetőségek

Cím: 7630 Pécs Engel János utca 15.

Email: kozepiskola@refipecs.hu

Tel.: +36-72-210-800

Oktatási azonosító

Az intézmény OM azonosítója:

027413

Pécsi Református Kollégium

"prudentes et simplices"

Mottó: „Az olvasás segít élni, életben maradni” (Vekerdy Tamás)

Az idei tanévben folytatjuk a tavaly megkezdett könyvkihívás programot, de módosított keretek között, remélve, hogy a változtatások elnyerik a résztvevők tetszését, és még többen csatlakoznak a rendszeresen olvasók táborához. 

Újítások:

  • Az idei tanévben diákjaink által ajánlott könyvek kerültek fel arra a könyvlistára, amelyből a program során választani lehet olvasnivalót.
  • Nem havonta egy könyvet kell elolvasni, hanem május végéig összesen öt művet, egyéni időbeosztás szerint.

A tavalyi évhez hasonlóan:

  • Szeretettel hívjuk a Pécsi Refi középiskolájának diákjait, öregdiákjait, dolgozóit és az idejáró tanulók családtagjait is, hogy kapcsolódjanak be a programba.
  • Arésztvevőknek annyit kell vállalniuk, hogy a könyvek elolvasása után elküldik a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címre a nevüket, az olvasott mű szerzőjét, címét, az olvasás időpontját, valamint egy 5-10 mondatos személyes véleményt a könyvről és azt, hogy egy ötig terjedő skálán hány csillagosra értékelik az adott alkotást.

A könyvek bármilyen nyelven olvashatók. A tantárgyakhoz kapcsolódó olvasmányokkal - a szaktanárokkal megbeszélve - ötös érdemjegyek is szerezhetők. 

 

Elérhetőségek

Cím: 7630 Pécs Engel János utca 15.

Email: kozepiskola@refipecs.hu

Tel.: +36-72-210-800