"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Gimnáziuma és Szakgimnáziuma

Pécsi Református Kollégium Gimnáziuma és Szakgimnáziuma

Pályaorientációs nap

Gimnáziumunkban idén ősszel hetedik alkalommal rendeztünk pályaválasztást segítő alkalmat diákjainknak.

A középiskolások többségének sok fejtörést okoz a továbbtanulás kérdése, sokszor tanácstalanok, nem tudják merre tovább érettségi után. Ehhez szerettünk volna segítséget nyújtani a karriernap megszervezésével, melyre 22 külső partnert hívtunk segítségül.

Október 13-án szombaton 8 órakor kezdődött a program. Az osztályok előzetes beosztás szerint a termeikben különböző előadásokon, műhelyfoglalkozásokon vettek részt tanáraik kíséretében. A nap folyamán rendkívül színes és hasznos előadásokat hallhattak tanulóink meghívott vendégeink tolmácsolásában, az önismereti foglalkozásoktól a régió munkalehetőségeinek bemutatásán át a különböző felsőoktatási intézmények és szakképző centrumok tanfolyamainak sokszínű bemutatásáig. Kisebb csoportos foglalkozások keretében nyelvvizsga helyzetekben is kipróbálhatták magukat a diákok a három különböző nyelvvizsga központ által bemutatott programon.

Az előadások közötti szünetekben lehetőségünk volt elolvasni a folyosókra kifüggesztett refis szülők, tanárok, és öregdiákok által kitöltött „karrier-kérdőív” nyomtatott verzióit, melyekből sok érdekes és példaértékű pályautat ismerhettünk meg, diákjaink értékes tanácsokat kaphattak a rövid üzenetekből.

A nap zárásaként az aulában gyűltünk össze, hogy meghallgassunk három érdekes életutat két kedves öregdiákunktól és egy refis apukától.  Egy nagyrabecsült művész, egy sikeres vállalkozó és egy céltudatos egyetemi oktató izgalmas és tanulságos előadását hallhattuk.

A siker nem maradt el, a diákok és tanárok vastapssal köszönték meg mind az előadóknak, mind a szervezőknek az idei pályaorientációs nap remek programjait.

(Megyesi Schwartz Kinga)

A fényképek megtekinthetők a galériában

karrier nap 1

 

Pécsi Református Kollégium Gimnáziuma és Szakgimnáziuma

Lábléc Logo

Elérhetőségek

Cím: 7630 Pécs Engel János utca 15.

Email: kozepiskola@refipecs.hu

Tel.: +36-72-210-800

Oktatási azonosító

Az intézmény OM azonosítója:

027413

Pécsi Református Kollégium

"prudentes et simplices"

Pályaorientációs nap

Gimnáziumunkban idén ősszel hetedik alkalommal rendeztünk pályaválasztást segítő alkalmat diákjainknak.

A középiskolások többségének sok fejtörést okoz a továbbtanulás kérdése, sokszor tanácstalanok, nem tudják merre tovább érettségi után. Ehhez szerettünk volna segítséget nyújtani a karriernap megszervezésével, melyre 22 külső partnert hívtunk segítségül.

Október 13-án szombaton 8 órakor kezdődött a program. Az osztályok előzetes beosztás szerint a termeikben különböző előadásokon, műhelyfoglalkozásokon vettek részt tanáraik kíséretében. A nap folyamán rendkívül színes és hasznos előadásokat hallhattak tanulóink meghívott vendégeink tolmácsolásában, az önismereti foglalkozásoktól a régió munkalehetőségeinek bemutatásán át a különböző felsőoktatási intézmények és szakképző centrumok tanfolyamainak sokszínű bemutatásáig. Kisebb csoportos foglalkozások keretében nyelvvizsga helyzetekben is kipróbálhatták magukat a diákok a három különböző nyelvvizsga központ által bemutatott programon.

Az előadások közötti szünetekben lehetőségünk volt elolvasni a folyosókra kifüggesztett refis szülők, tanárok, és öregdiákok által kitöltött „karrier-kérdőív” nyomtatott verzióit, melyekből sok érdekes és példaértékű pályautat ismerhettünk meg, diákjaink értékes tanácsokat kaphattak a rövid üzenetekből.

A nap zárásaként az aulában gyűltünk össze, hogy meghallgassunk három érdekes életutat két kedves öregdiákunktól és egy refis apukától.  Egy nagyrabecsült művész, egy sikeres vállalkozó és egy céltudatos egyetemi oktató izgalmas és tanulságos előadását hallhattuk.

A siker nem maradt el, a diákok és tanárok vastapssal köszönték meg mind az előadóknak, mind a szervezőknek az idei pályaorientációs nap remek programjait.

(Megyesi Schwartz Kinga)

A fényképek megtekinthetők a galériában

karrier nap 1

 

Elérhetőségek

Cím: 7630 Pécs Engel János utca 15.

Email: kozepiskola@refipecs.hu

Tel.: +36-72-210-800