"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Internátusa

Pécsi Református Kollégium Internátusa

A BÖGRE vendégei: Erdős János és Pándy-Szekeres Dávid

Erdős János és Pándy-Szekeres Dávid 1985-1988 között, teológushallgatóként több alkalommal jártak az Ormánságban. Az akkor készített képeik megdöbbentő képet festettek a templomok, parókiák romos állapotáról, a gyülekezetek helyzetéről. A képek készítésének célja akkor az volt, hogy felhívja a figyelmet a baranyai egyházközségek helyzetére és a teológushallgatókat buzdítsa a baranyai szolgálat vállalására. A képanyagból készült kiállítás nagy visszhangot váltott ki az akkori egyházi vezetésben és a hallgatókban egyaránt. Ennek eredményeképpen többen vállaltak szolgálatot az egyházmegyében.

Az akkori képekből készült diákat vetítették le az internátus lakóinak szervezett alkalmon. A diákok többsége érdeklődéssel hallgatta és nézte beszámolójukat az akkori állapotukról. Többen felfedezték a képek között saját gyülekezetük templomát, imatermét

bogre 20191214 02

bogre 20191214 03

bogre 20191214 04

Pécsi Református Kollégium Internátusa

Lábléc Logo

Elérhetőségek

Cím: 7630 Pécs Engel János utca 15.

Email: kozepiskola@refipecs.hu

Tel.: +36-72-210-800

Oktatási azonosító

Az intézmény OM azonosítója:

027413

Pécsi Református Kollégium

"prudentes et simplices"

A BÖGRE vendégei: Erdős János és Pándy-Szekeres Dávid

Erdős János és Pándy-Szekeres Dávid 1985-1988 között, teológushallgatóként több alkalommal jártak az Ormánságban. Az akkor készített képeik megdöbbentő képet festettek a templomok, parókiák romos állapotáról, a gyülekezetek helyzetéről. A képek készítésének célja akkor az volt, hogy felhívja a figyelmet a baranyai egyházközségek helyzetére és a teológushallgatókat buzdítsa a baranyai szolgálat vállalására. A képanyagból készült kiállítás nagy visszhangot váltott ki az akkori egyházi vezetésben és a hallgatókban egyaránt. Ennek eredményeképpen többen vállaltak szolgálatot az egyházmegyében.

Az akkori képekből készült diákat vetítették le az internátus lakóinak szervezett alkalmon. A diákok többsége érdeklődéssel hallgatta és nézte beszámolójukat az akkori állapotukról. Többen felfedezték a képek között saját gyülekezetük templomát, imatermét

bogre 20191214 02

bogre 20191214 03

bogre 20191214 04

Elérhetőségek

Cím: 7630 Pécs Engel János utca 15.

Email: kozepiskola@refipecs.hu

Tel.: +36-72-210-800