"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Internátusa

Pécsi Református Kollégium Internátusa

Valamikor 2009-ben kezdődött…

…Már akkor is hagyománya volt a röplabda sportágnak a gimnáziumban, és persze az internátusban is. Diákjaink már több alkalommal nyerték meg a Pécsi Kodály Kollégium által megrendezett májusi Strandröplabda Kupát. Ez egy évet záró sporteseményként szerepelt a tanév sportprogramjában, ezért úgy gondoltam, hogy mi pedig indítunk egy évnyitó versenyt. Ekkor indult a Pécsi Református Kollégium Kupájának a sorozata, az idén pedig elérkeztünk a jubileumi alkalomhoz, a X. REFI KUPÁ-hoz.

A tavalyi, illetve az idei tanévben kissé rendhagyóvá vált, mivel az intézményünk területén építkezés folyik, a pályánk nem használható, ezért a sportcsarnok lett a helyszínünk.

A szervező munkát már szeptemberben megkezdtem, elküldtem a meghívókat az összes pécsi kollégiumba. Következett az oklevelek, emléklapok elkészítése, a serleg és az érmek megrendelése. Mire ezekkel a teendőkkel elkészültem, megérkeztek a csapatok nevezései. Ezt követte a sorsolás, a jegyzőkönyvek előkészítése és a segítő „irodisták” felkészítése. Sikerült újra hivatásos játékvezetőt felkérni a meccsek levezetésére Iván László személyében. Intézményünk konyhája is hozzájárult az eseményhez, finom szendvicsekkel kedveskedtek a versenyzőknek.

Elérkezett a nap, a segítő diákokkal és a csapattagokkal az utolsó előkészületeket is elvégeztük, készen álltunk a kezdésre.

A Kupa 4 csapat részvételével, körmérkőzéses rendszerben, vidám hangulatban, sportszerű versenyzés jegyében zajlott le. Az utolsó meccs döntött a serleg sorsáról, amely a Pécsi Kodály Kollégium és a hazai csapat között játszódott le. A mieink a döntő mérkőzésen szenzációs játékkal győzték le ellenfelüket, és bizonyították be, hogy a serlegnek méltó helye van nálunk!

A nap végére tartogattunk egy kis meglepetést, mindenki kapott egy szilikon karkötőt X. REFI KUPA felirattal. Remélem, hogy az évek múltán is emlékeztetni fogja őket a közös élményekre, az együtt töltött délutánokra, a nagy csatákra, megmérettetésekre és az elért sikerekre!

Eredmény:

 1. Pécsi Református Kollégium
 2. Pécsi Kodály Kollégium
 3. CRN Kollégium
 4. Pécsi Hajnóczy Kollégium         

Csapattagok:    

 • Vicsek A. Csenge             12 .B
 • Lenkey Virág D.                 11. B
 • Lantos Cinka A.                 11. B
 • Csucsi Kyra                         10. B
 • Pozsár Emőke                   10. B
 • Unger K. Ábrahám          12. B
 • Csillik Máté                        11. o.
 • Fischer Máté                     11. B
 • Tisza Péter                         11. B
 • Fényes Lehel                     10. B

Segítők:              

 • Szemes Petra Cs.             10. A
 • Gyuradinovics Réka        11. A
 • Vas Réka                             11. C
 • Balázsi Róbert                   9. Ny
 • Csizmadia Máté               9. Ny
 • Hergenrőder Olivér        9. Ny

SZÉP VOLT REFI!

Pécs, 2018. 10. 25.                                                        

Készítette: Kesztyüs Ágnes
szervező nevelőtanár

refi kupa 20181029 01

refi kupa 20181029 02

refi kupa 20181029 03

Pécsi Református Kollégium Internátusa

Lábléc Logo

Elérhetőségek

Cím: 7630 Pécs Engel János utca 15.

Email: kozepiskola@refipecs.hu

Tel.: +36-72-210-800

Oktatási azonosító

Az intézmény OM azonosítója:

027413

Pécsi Református Kollégium

"prudentes et simplices"

Valamikor 2009-ben kezdődött…

…Már akkor is hagyománya volt a röplabda sportágnak a gimnáziumban, és persze az internátusban is. Diákjaink már több alkalommal nyerték meg a Pécsi Kodály Kollégium által megrendezett májusi Strandröplabda Kupát. Ez egy évet záró sporteseményként szerepelt a tanév sportprogramjában, ezért úgy gondoltam, hogy mi pedig indítunk egy évnyitó versenyt. Ekkor indult a Pécsi Református Kollégium Kupájának a sorozata, az idén pedig elérkeztünk a jubileumi alkalomhoz, a X. REFI KUPÁ-hoz.

A tavalyi, illetve az idei tanévben kissé rendhagyóvá vált, mivel az intézményünk területén építkezés folyik, a pályánk nem használható, ezért a sportcsarnok lett a helyszínünk.

A szervező munkát már szeptemberben megkezdtem, elküldtem a meghívókat az összes pécsi kollégiumba. Következett az oklevelek, emléklapok elkészítése, a serleg és az érmek megrendelése. Mire ezekkel a teendőkkel elkészültem, megérkeztek a csapatok nevezései. Ezt követte a sorsolás, a jegyzőkönyvek előkészítése és a segítő „irodisták” felkészítése. Sikerült újra hivatásos játékvezetőt felkérni a meccsek levezetésére Iván László személyében. Intézményünk konyhája is hozzájárult az eseményhez, finom szendvicsekkel kedveskedtek a versenyzőknek.

Elérkezett a nap, a segítő diákokkal és a csapattagokkal az utolsó előkészületeket is elvégeztük, készen álltunk a kezdésre.

A Kupa 4 csapat részvételével, körmérkőzéses rendszerben, vidám hangulatban, sportszerű versenyzés jegyében zajlott le. Az utolsó meccs döntött a serleg sorsáról, amely a Pécsi Kodály Kollégium és a hazai csapat között játszódott le. A mieink a döntő mérkőzésen szenzációs játékkal győzték le ellenfelüket, és bizonyították be, hogy a serlegnek méltó helye van nálunk!

A nap végére tartogattunk egy kis meglepetést, mindenki kapott egy szilikon karkötőt X. REFI KUPA felirattal. Remélem, hogy az évek múltán is emlékeztetni fogja őket a közös élményekre, az együtt töltött délutánokra, a nagy csatákra, megmérettetésekre és az elért sikerekre!

Eredmény:

 1. Pécsi Református Kollégium
 2. Pécsi Kodály Kollégium
 3. CRN Kollégium
 4. Pécsi Hajnóczy Kollégium         

Csapattagok:    

 • Vicsek A. Csenge             12 .B
 • Lenkey Virág D.                 11. B
 • Lantos Cinka A.                 11. B
 • Csucsi Kyra                         10. B
 • Pozsár Emőke                   10. B
 • Unger K. Ábrahám          12. B
 • Csillik Máté                        11. o.
 • Fischer Máté                     11. B
 • Tisza Péter                         11. B
 • Fényes Lehel                     10. B

Segítők:              

 • Szemes Petra Cs.             10. A
 • Gyuradinovics Réka        11. A
 • Vas Réka                             11. C
 • Balázsi Róbert                   9. Ny
 • Csizmadia Máté               9. Ny
 • Hergenrőder Olivér        9. Ny

SZÉP VOLT REFI!

Pécs, 2018. 10. 25.                                                        

Készítette: Kesztyüs Ágnes
szervező nevelőtanár

refi kupa 20181029 01

refi kupa 20181029 02

refi kupa 20181029 03

Elérhetőségek

Cím: 7630 Pécs Engel János utca 15.

Email: kozepiskola@refipecs.hu

Tel.: +36-72-210-800