"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Internátusa

Pécsi Református Kollégium Internátusa

Ikt.sz.: 104/F/2020.

Tisztelt Szülők!

A koronavírus-járvány miatt bevezetett tantermen kívüli, digitális munkarend számos változtatást kíván meg az eddigi nevelési-oktatási gyakorlatunkban.

Iskolai vezetőink és pedagógusaink megkezdték a felkészülést az erre történő átállásra. Kollégiumunk pécsi iskoláiban a TEAMS elnevezésű digitális alkalmazást kívánjuk felhasználni, amely már jelenleg is elérhető a hálózatunkon keresztül, és igen széleskörű alkalmazási készletet kínál.

Rendszergazdáink csatlakozási lehetőséget biztosítanak minden egyes diáknak – egy saját intézményi levélcím (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.) kiosztásával és rögzítésével.

A távoktatás másik eszköze a hagyományos levelezési rendszerű érintkezés lesz, amely már most is rendelkezésre áll. Ebben az intézményi levélcím szintén segítséget nyújt, mivel nem generál tárhelyproblémákat a privát levelezésben.

A fenti eszközöket akkor tudjuk használni, ha diákjaink hozzáférhetnek a szükséges PC-hez és a világháló használatához. Osztályfőnökeink hamarosan felmérik a diákok otthoni digitális eszköz-ellátottságát.

Kérjük, hogy amennyiben lehetőségük van rá, szíveskedjenek biztosítani az otthoni eszközök használatát gyermekeink napi tanulmányi munkájához.

Amennyiben nem állnak rendelkezésre ilyen eszközök otthonukban, kérjük, hogy gyermekük részére kérjenek hozzáférést a lakóhelyükhöz legközelebb elérhető nyilvános digitális elérési pontokon (Teleház, e-Magyarország Pont).

Az iskola csak korlátozott mértékben és ideig tudna tanulói hozzáférést biztosítani meglévő számítástechnikai eszközein, ráadásul a diákok tömegközlekedésben való részvétele és csoportos találkozása az iskolában a vírusterjesztés újabb kockázatát rejti. Emiatt nem javasoljuk ezt a megoldást.

Tanítóinkkal, tanárainkkal együtt mindent megteszünk annak érdekében, hogy gyermekük a rendkívüli helyzetben is továbbhaladhasson iskolai tanulmányaiban.

Diákjaink digitális tanulásának támogatásában nyújtott szíves segítségüket, együttműködésüket ez úton is köszönjük!

Áldás, békesség!

                                                              

Pécs, 2020. március 16. 

Dr. Kádár Péter
főigazgató

Pécsi Református Kollégium Internátusa

Lábléc Logo

Elérhetőségek

Cím: 7630 Pécs Engel János utca 15.

Email: kozepiskola@refipecs.hu

Tel.: +36-72-210-800

Oktatási azonosító

Az intézmény OM azonosítója:

027413

Pécsi Református Kollégium

"prudentes et simplices"

Ikt.sz.: 104/F/2020.

Tisztelt Szülők!

A koronavírus-járvány miatt bevezetett tantermen kívüli, digitális munkarend számos változtatást kíván meg az eddigi nevelési-oktatási gyakorlatunkban.

Iskolai vezetőink és pedagógusaink megkezdték a felkészülést az erre történő átállásra. Kollégiumunk pécsi iskoláiban a TEAMS elnevezésű digitális alkalmazást kívánjuk felhasználni, amely már jelenleg is elérhető a hálózatunkon keresztül, és igen széleskörű alkalmazási készletet kínál.

Rendszergazdáink csatlakozási lehetőséget biztosítanak minden egyes diáknak – egy saját intézményi levélcím (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.) kiosztásával és rögzítésével.

A távoktatás másik eszköze a hagyományos levelezési rendszerű érintkezés lesz, amely már most is rendelkezésre áll. Ebben az intézményi levélcím szintén segítséget nyújt, mivel nem generál tárhelyproblémákat a privát levelezésben.

A fenti eszközöket akkor tudjuk használni, ha diákjaink hozzáférhetnek a szükséges PC-hez és a világháló használatához. Osztályfőnökeink hamarosan felmérik a diákok otthoni digitális eszköz-ellátottságát.

Kérjük, hogy amennyiben lehetőségük van rá, szíveskedjenek biztosítani az otthoni eszközök használatát gyermekeink napi tanulmányi munkájához.

Amennyiben nem állnak rendelkezésre ilyen eszközök otthonukban, kérjük, hogy gyermekük részére kérjenek hozzáférést a lakóhelyükhöz legközelebb elérhető nyilvános digitális elérési pontokon (Teleház, e-Magyarország Pont).

Az iskola csak korlátozott mértékben és ideig tudna tanulói hozzáférést biztosítani meglévő számítástechnikai eszközein, ráadásul a diákok tömegközlekedésben való részvétele és csoportos találkozása az iskolában a vírusterjesztés újabb kockázatát rejti. Emiatt nem javasoljuk ezt a megoldást.

Tanítóinkkal, tanárainkkal együtt mindent megteszünk annak érdekében, hogy gyermekük a rendkívüli helyzetben is továbbhaladhasson iskolai tanulmányaiban.

Diákjaink digitális tanulásának támogatásában nyújtott szíves segítségüket, együttműködésüket ez úton is köszönjük!

Áldás, békesség!

                                                              

Pécs, 2020. március 16. 

Dr. Kádár Péter
főigazgató

Elérhetőségek

Cím: 7630 Pécs Engel János utca 15.

Email: kozepiskola@refipecs.hu

Tel.: +36-72-210-800