"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Általános Iskolája

Pécsi Református Kollégium Általános Iskolája

Kedves Szülők!

Szeretettel köszöntjük Önöket a 2020/21-es tanév kezdetén. Az alábbiakban a tanév kezdésével kapcsolatos információkat szeretnénk Önökkel megosztani:

A koronavírus-járványra való tekintettel a következőket kérjük betartani:

A szülők az iskola területére a gyermekek biztonsága érdekében nem léphetnek be. A gyermekektől a portánál kell elköszönni és a nap végeztével a gyermeknek szintén önállóan kell a portáig kimennie. A gyermekeket a felügyelő pedagógus 16 órakor kíséri a kapuig, a portás csak a szülő jelenlétében engedi ki a kapun a gyermeket. Ha ettől eltérő időpontban szeretné gyermekét elvinni, akkor ezt írásban az üzenőfüzetben kell kérni a nevelőtől. Az első osztályosokat az első tanítási héten egy felnőtt az osztályteremig kísérheti.

Ha ügyintézéshez előzetesen időpontot kell az általános iskola titkárságán (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.) vagy a gazdasági hivatalban (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.). Ha a felnőtt az iskola területére lép maszkot köteles viselni.

A gyermekeknél minden nap kötelezően legyen maszk. A maszk viselése a szünetekben kötelező, egyéb esetekben a maszk viselését a pedagógus szabályozza a helyzettől függően.

A járványhelyzettel kapcsolatban betartandó szabályokról az elkövetkező napokban még fogunk tájékoztatást adni.

Tanévnyitó ünnepélyünk 2020. szeptember 1-én 8 órakor lesz. A 2-8. évfolyamon csak tanulóink részére osztályközösségenként az osztálytermekben. Az első osztályosoknak „mini évnyitót” szervezünk a sportpályán, amelyen minden kisgyerek részéről egy szülő vehet részt. Az évnyitón a bordó iskolai egyenruha viselését kérjük.

Iskolabuszunk már az első napon közlekedni fog. Akik már tavaly az iskola busszal jártak, azok a szokásos helyen és időben tudnak a buszra felszállni. A buszon a maszk használata kötelező. Azok a felsőbb osztályosok, akik eddig nem használták az iskolabuszt Jávorka Károlyt kereshetik a 30/646‑6157‑es telefonszámon. Az elsős szülőknek a tanévnyitó ünnepély után személyesen lesz lehetőségük a busszal kapcsolatos igényeiket megbeszélni a sofőrrel. Az előző évekhez hasonlóan először az alsóbb évfolyamosok igényeit elégítjük ki.

Az étkezéssel kapcsolatban a héten levelet küldött a gazdasági hivatal, az információk a honlapon is megtekinthetők.

Iskolai egyenruhákat a pénztárban tudják megvásárolni 7.00-9.00 valamint péntek kivételével délután 12.30-15.30 időpontokban.

Az első tanítási napra a tanulók hozzák magukkal a bizonyítványukat, amit be kell adni. Ezen a napon osztjuk ki tankönyveket a 3-8. évfolyamosoknak. A 2. évfolyam szerdán, az 1. évfolyamosok a szülői értekezleten vehetik át a tankönyvcsomagot.

A sport és kulturális díj befizetésére október 15-ig van lehetőségük (átutalással: 10918001­00000014-91700004 bankszámlaszámra, a közlemény rovatba be kell írni: kulturális díj, gyermek neve, osztálya). Befizetés után az igazoló szelvény másolatát juttassák el gyermekük osztályfőnökének.

Az 5. és 6. tanórában fogunk ebédelni, a gyermekek az ebéd után elvihetők. A felügyeletet 17 óráig biztosítjuk.

Az előre látható nehézségek ellenére az Úristen gondviselő szeretetében bízva eredményes áldott tanévet kívánunk!

Áldás, békesség!

Iskolavezetés

Pécsi Református Kollégium Általános Iskolája

Lábléc Logo

Elérhetőségek

Cím: 7630 Pécs Engel János utca 15.

Email: altiskola@refipecs.hu

Tel.: +36-72-210-800

Oktatási azonosító

Az intézmény OM azonosítója:

027413

Pécsi Református Kollégium

"prudentes et simplices"

Kedves Szülők!

Szeretettel köszöntjük Önöket a 2020/21-es tanév kezdetén. Az alábbiakban a tanév kezdésével kapcsolatos információkat szeretnénk Önökkel megosztani:

A koronavírus-járványra való tekintettel a következőket kérjük betartani:

A szülők az iskola területére a gyermekek biztonsága érdekében nem léphetnek be. A gyermekektől a portánál kell elköszönni és a nap végeztével a gyermeknek szintén önállóan kell a portáig kimennie. A gyermekeket a felügyelő pedagógus 16 órakor kíséri a kapuig, a portás csak a szülő jelenlétében engedi ki a kapun a gyermeket. Ha ettől eltérő időpontban szeretné gyermekét elvinni, akkor ezt írásban az üzenőfüzetben kell kérni a nevelőtől. Az első osztályosokat az első tanítási héten egy felnőtt az osztályteremig kísérheti.

Ha ügyintézéshez előzetesen időpontot kell az általános iskola titkárságán (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.) vagy a gazdasági hivatalban (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.). Ha a felnőtt az iskola területére lép maszkot köteles viselni.

A gyermekeknél minden nap kötelezően legyen maszk. A maszk viselése a szünetekben kötelező, egyéb esetekben a maszk viselését a pedagógus szabályozza a helyzettől függően.

A járványhelyzettel kapcsolatban betartandó szabályokról az elkövetkező napokban még fogunk tájékoztatást adni.

Tanévnyitó ünnepélyünk 2020. szeptember 1-én 8 órakor lesz. A 2-8. évfolyamon csak tanulóink részére osztályközösségenként az osztálytermekben. Az első osztályosoknak „mini évnyitót” szervezünk a sportpályán, amelyen minden kisgyerek részéről egy szülő vehet részt. Az évnyitón a bordó iskolai egyenruha viselését kérjük.

Iskolabuszunk már az első napon közlekedni fog. Akik már tavaly az iskola busszal jártak, azok a szokásos helyen és időben tudnak a buszra felszállni. A buszon a maszk használata kötelező. Azok a felsőbb osztályosok, akik eddig nem használták az iskolabuszt Jávorka Károlyt kereshetik a 30/646‑6157‑es telefonszámon. Az elsős szülőknek a tanévnyitó ünnepély után személyesen lesz lehetőségük a busszal kapcsolatos igényeiket megbeszélni a sofőrrel. Az előző évekhez hasonlóan először az alsóbb évfolyamosok igényeit elégítjük ki.

Az étkezéssel kapcsolatban a héten levelet küldött a gazdasági hivatal, az információk a honlapon is megtekinthetők.

Iskolai egyenruhákat a pénztárban tudják megvásárolni 7.00-9.00 valamint péntek kivételével délután 12.30-15.30 időpontokban.

Az első tanítási napra a tanulók hozzák magukkal a bizonyítványukat, amit be kell adni. Ezen a napon osztjuk ki tankönyveket a 3-8. évfolyamosoknak. A 2. évfolyam szerdán, az 1. évfolyamosok a szülői értekezleten vehetik át a tankönyvcsomagot.

A sport és kulturális díj befizetésére október 15-ig van lehetőségük (átutalással: 10918001­00000014-91700004 bankszámlaszámra, a közlemény rovatba be kell írni: kulturális díj, gyermek neve, osztálya). Befizetés után az igazoló szelvény másolatát juttassák el gyermekük osztályfőnökének.

Az 5. és 6. tanórában fogunk ebédelni, a gyermekek az ebéd után elvihetők. A felügyeletet 17 óráig biztosítjuk.

Az előre látható nehézségek ellenére az Úristen gondviselő szeretetében bízva eredményes áldott tanévet kívánunk!

Áldás, békesség!

Iskolavezetés

Elérhetőségek

Cím: 7630 Pécs Engel János utca 15.

Email: altiskola@refipecs.hu

Tel.: +36-72-210-800