"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

A Tüskés Tibor iskolapartnerség jegyében a tanév folyamán, közös versenyeken vettünk részt a balatonföldvári Széchenyi Imre Általános Iskola diákjaival. A kapcsolat része az 5-6-os drávafoki és az 5-es balatonföldvári tanulók cserelátogatása, melynek célja egymás szűkebb-tágabb környezetének, nevezetesebb tájainak, személyiségeinek, épületeinek, idegenforgalmának bemutatása, baráti kapcsolatok kialakítása a pedagógusok és a diákok között.

Június végén először látogatott iskolánkba a Balatonföldváriak 5. évfolyamos csapata. Ebéd után ellátogattunk Sellyére, ahol a múzeumban ismerkedtünk az Ormánság természeti kincseivel, néprajzával, építkezésével, hagyományaival. A visszaérkezés után diákjaink egyházi énekekkel és az általuk készített diavetítéssel mutatták be a drávafoki iskolát, és a két osztályt.  Az ismerkedéstől való félelem pillanatokon belül elmúlt a vidám játékok alatt, melyet Pintér Emese vezetett.  Csoportosan fedeztük fel vendégeinkkel együtt iskolánkat, a vicces feladatok összekovácsolták a társaságot. Vendéglátással, s az általunk készített kis ajándékokkal búcsúztunk a balatonföldvári iskolásoktól, akik a pécsi kollégiumban szálltak meg, s másnap Pécs nevezetességeivel ismerkedtek.

A következő tanév elején a mi tanulóink utaznak majd Balatonföldvárra,  ahol már ismerősként találkozhatunk testvér évfolyamunkkal.

testveriskola 20190702 01

testveriskola 20190702 02

testveriskola 20190702 03

testveriskola 20190702 04

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

Lábléc Logo

Elérhetőségek

Cím: 7967 Drávafok, Fő utca 28

Email: dravafok@refipecs.hu

Tel.: +36-73-352-013

Oktatási azonosító

Az intézmény OM azonosítója:

027413

Pécsi Református Kollégium

"prudentes et simplices"

A Tüskés Tibor iskolapartnerség jegyében a tanév folyamán, közös versenyeken vettünk részt a balatonföldvári Széchenyi Imre Általános Iskola diákjaival. A kapcsolat része az 5-6-os drávafoki és az 5-es balatonföldvári tanulók cserelátogatása, melynek célja egymás szűkebb-tágabb környezetének, nevezetesebb tájainak, személyiségeinek, épületeinek, idegenforgalmának bemutatása, baráti kapcsolatok kialakítása a pedagógusok és a diákok között.

Június végén először látogatott iskolánkba a Balatonföldváriak 5. évfolyamos csapata. Ebéd után ellátogattunk Sellyére, ahol a múzeumban ismerkedtünk az Ormánság természeti kincseivel, néprajzával, építkezésével, hagyományaival. A visszaérkezés után diákjaink egyházi énekekkel és az általuk készített diavetítéssel mutatták be a drávafoki iskolát, és a két osztályt.  Az ismerkedéstől való félelem pillanatokon belül elmúlt a vidám játékok alatt, melyet Pintér Emese vezetett.  Csoportosan fedeztük fel vendégeinkkel együtt iskolánkat, a vicces feladatok összekovácsolták a társaságot. Vendéglátással, s az általunk készített kis ajándékokkal búcsúztunk a balatonföldvári iskolásoktól, akik a pécsi kollégiumban szálltak meg, s másnap Pécs nevezetességeivel ismerkedtek.

A következő tanév elején a mi tanulóink utaznak majd Balatonföldvárra,  ahol már ismerősként találkozhatunk testvér évfolyamunkkal.

testveriskola 20190702 01

testveriskola 20190702 02

testveriskola 20190702 03

testveriskola 20190702 04

Elérhetőségek

Cím: 7967 Drávafok, Fő utca 28

Email: dravafok@refipecs.hu

Tel.: +36-73-352-013