"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

Felvidéken és Kárpátalján 2019. május 21-25.

„Kinek szívében a haza nem él, az száműzöttnek       
 tekintheti magát mindenhol.”(Kölcsey Ferenc)

A Pécsi Református Kollégium Csikesz Sándor Általános Iskolája 7. osztályos tanulói együtt a pécsi általános iskolánk hetedikeseivel egy felejthetetlen kiránduláson vehettek részt, amit ezúton is köszönünk.

Első célállomás Felvidék volt, ahol Alsósztregován megnéztük a Madách kúriát, majd a Sziliciai fennsíkot. Kassa az eső ellenére nagyon szép volt. Itt a dómban megkoszorúztuk II. Rákóczi Ferenc szarkofágját, meglátogattuk a Rodostói házát és születésének helyét, a Borsi várat.

Kárpátalján több féle benyomás ért bennünket. Az utak minősége, a kolduló gyerekek, a szegénység láttán megállapították gyermekeink, hogy jó nekik itthon Magyarországon. A magyar nép küzdelmei, a nyelv és a kultúra megőrzéséért tett áldozatok: a Beregszászi Magyar Múzeum, a Mezőgecsei Általános Iskola táncosai, Huszt vára, a Munkácsi vár, a Vereckei hágó , Szolyvai Emlékpark stb. viszont a hazaszeretet olyan húrjait pendítették meg, amit eddig nem ismertek gyermekeink.           

Ezekről a helyekről lehet tanulni, de  meg kell látni ahhoz, hogy a szív is mozduljon.         

HAZÁBÓL HAZÁBA  mentünk HAZÁBÓL HAZA érkeztünk.

Köszönjük:

Unger Károlyné és a Pécsi református Kollégium Csikesz Sándor Általános Iskola 7. osztálya

KÉPES BESZÁMOLÓ LETÖLTÉSE

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

Lábléc Logo

Elérhetőségek

Cím: 7967 Drávafok, Fő utca 28

Email: dravafok@refipecs.hu

Tel.: +36-73-352-013

Oktatási azonosító

Az intézmény OM azonosítója:

027413

Pécsi Református Kollégium

"prudentes et simplices"

Felvidéken és Kárpátalján 2019. május 21-25.

„Kinek szívében a haza nem él, az száműzöttnek       
 tekintheti magát mindenhol.”(Kölcsey Ferenc)

A Pécsi Református Kollégium Csikesz Sándor Általános Iskolája 7. osztályos tanulói együtt a pécsi általános iskolánk hetedikeseivel egy felejthetetlen kiránduláson vehettek részt, amit ezúton is köszönünk.

Első célállomás Felvidék volt, ahol Alsósztregován megnéztük a Madách kúriát, majd a Sziliciai fennsíkot. Kassa az eső ellenére nagyon szép volt. Itt a dómban megkoszorúztuk II. Rákóczi Ferenc szarkofágját, meglátogattuk a Rodostói házát és születésének helyét, a Borsi várat.

Kárpátalján több féle benyomás ért bennünket. Az utak minősége, a kolduló gyerekek, a szegénység láttán megállapították gyermekeink, hogy jó nekik itthon Magyarországon. A magyar nép küzdelmei, a nyelv és a kultúra megőrzéséért tett áldozatok: a Beregszászi Magyar Múzeum, a Mezőgecsei Általános Iskola táncosai, Huszt vára, a Munkácsi vár, a Vereckei hágó , Szolyvai Emlékpark stb. viszont a hazaszeretet olyan húrjait pendítették meg, amit eddig nem ismertek gyermekeink.           

Ezekről a helyekről lehet tanulni, de  meg kell látni ahhoz, hogy a szív is mozduljon.         

HAZÁBÓL HAZÁBA  mentünk HAZÁBÓL HAZA érkeztünk.

Köszönjük:

Unger Károlyné és a Pécsi református Kollégium Csikesz Sándor Általános Iskola 7. osztálya

KÉPES BESZÁMOLÓ LETÖLTÉSE

Elérhetőségek

Cím: 7967 Drávafok, Fő utca 28

Email: dravafok@refipecs.hu

Tel.: +36-73-352-013