"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

„Karácsonyi lángocskák,
ti angyali tüzek,
sokasodjatok, tündököljetek,
hadd lássák fényetekben
mind az emberek,
a szeretetet sugárzó
Isteni kezet.
Mert ez a kéz az,
mely áldást osztogat
annak, ki az ő útján
töretlen halad.”

Szentestére, a kis Jézus születésének ünneplésére idén is megtelt Drávafok református temploma gyerekekkel, felnőttekkel, családokkal. Unger Károly lelkész úr ünnepi szolgálatát tanulóink műsora követte. A csodavárásról szóló köszöntő után verseket hallhattunk, majd a gyerekek játszotta színdarab jeleneteiből megtudhattuk, milyen volt az erdő és a pásztorok élete 2000 évvel ezelőtt, hogyan élték át a Megváltó születését, ismerték fel Isten szeretetét, mely átragyogott a betlehemi éjszaka ridegségén meghitté változtatva azt. Az előadást zeneszámok és az énekkar szolgálata szólórészletekkel színesítette. Az ünneplő gyülekezet nevében köszönjük a szereplők és felkészítő tanáraik feladatvállalását!

                 

karacsony 20190108 01

karacsony 20190108 02

karacsony 20190108 03

karacsony 20190108 04

karacsony 20190108 05

                                                                                                                                  

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

Lábléc Logo

Elérhetőségek

Cím: 7967 Drávafok, Fő utca 28

Email: dravafok@refipecs.hu

Tel.: +36-73-352-013

Oktatási azonosító

Az intézmény OM azonosítója:

027413

Pécsi Református Kollégium

"prudentes et simplices"

„Karácsonyi lángocskák,
ti angyali tüzek,
sokasodjatok, tündököljetek,
hadd lássák fényetekben
mind az emberek,
a szeretetet sugárzó
Isteni kezet.
Mert ez a kéz az,
mely áldást osztogat
annak, ki az ő útján
töretlen halad.”

Szentestére, a kis Jézus születésének ünneplésére idén is megtelt Drávafok református temploma gyerekekkel, felnőttekkel, családokkal. Unger Károly lelkész úr ünnepi szolgálatát tanulóink műsora követte. A csodavárásról szóló köszöntő után verseket hallhattunk, majd a gyerekek játszotta színdarab jeleneteiből megtudhattuk, milyen volt az erdő és a pásztorok élete 2000 évvel ezelőtt, hogyan élték át a Megváltó születését, ismerték fel Isten szeretetét, mely átragyogott a betlehemi éjszaka ridegségén meghitté változtatva azt. Az előadást zeneszámok és az énekkar szolgálata szólórészletekkel színesítette. Az ünneplő gyülekezet nevében köszönjük a szereplők és felkészítő tanáraik feladatvállalását!

                 

karacsony 20190108 01

karacsony 20190108 02

karacsony 20190108 03

karacsony 20190108 04

karacsony 20190108 05

                                                                                                                                  

Elérhetőségek

Cím: 7967 Drávafok, Fő utca 28

Email: dravafok@refipecs.hu

Tel.: +36-73-352-013