"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

SZÍNHÁZLÁTOGATÁS

Ebben a tanévben igyekszünk mélyíteni a közösséget a pedagógusok és a gyülekezet között. Ennek egyik gyümölcseként november 12-én,  hétfőn  közösen megnéztük ( 20 fő) a Pécsi Nemzeti Színház előadásában a „Muzsika hangja” című musicalt.

hitelet 20181212 01

EVANGELIZÁCIÓS ESTÉK

A drávafoki református imateremben 2018. november 21 – 22 – 23-án

17 órai kezdettel evangelizációs estéket tartottunk. Igét hirdetett: Balogh László Barna magyarbólyi lelkész az alábbi Ige alapján:

„Mert azért jött az Embernek Fia, hogy megkeresse és megtartsa azt, ami elveszett! ( Lukács 19:10)

Nagyon örültünk, hogy a  felsős tanulóink közül 12 fő vett részt ezeken az estéken, a volt tanulóink közül pedig a „Refisek” énekkel, gitárszóval és verssel szolgáltak pénteken este.

hitelet 20181212 02

 

IMAÓRA

A pedagógusok és a gyülekezet közötti közösségépítés másik célkitűzése a közös bibliaóra. 2018. november 27-én,  kedden tartottuk az első  közös bibliaórát a felújított, meleg imateremben. A gyülekezetből 6 fő, a pedagógusok közül 8 fő vett részt ezen.  Pál apostol Filemonhoz írott levelének első 15 versét boncolgattuk. Többen imádkoztak, együtt kértük Isten segítségét a problémás gyermekek ügyeinek megoldásához.

hitelet 20181212 03

ÁDVENT I. ÜNNEPI ISTENTISZTELETE

Hagyományunkhoz híven az I. és II. osztály tanulói adtak egy rövid műsort a szép számú gyülekezetnek december 2-án, vasárnap,   Ádvent I. ünnepi Istentiszteletén  Drávafokon az  imatermünkben. Felkészítő tanárok, Balatináczné Hum Andrea és Ováry Éva osztályfőnökök voltak. Köszönjük nekik az értékes előadást!

hitelet 20181212 04

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

Lábléc Logo

Elérhetőségek

Cím: 7967 Drávafok, Fő utca 28

Email: dravafok@refipecs.hu

Tel.: +36-73-352-013

Oktatási azonosító

Az intézmény OM azonosítója:

027413

Pécsi Református Kollégium

"prudentes et simplices"

SZÍNHÁZLÁTOGATÁS

Ebben a tanévben igyekszünk mélyíteni a közösséget a pedagógusok és a gyülekezet között. Ennek egyik gyümölcseként november 12-én,  hétfőn  közösen megnéztük ( 20 fő) a Pécsi Nemzeti Színház előadásában a „Muzsika hangja” című musicalt.

hitelet 20181212 01

EVANGELIZÁCIÓS ESTÉK

A drávafoki református imateremben 2018. november 21 – 22 – 23-án

17 órai kezdettel evangelizációs estéket tartottunk. Igét hirdetett: Balogh László Barna magyarbólyi lelkész az alábbi Ige alapján:

„Mert azért jött az Embernek Fia, hogy megkeresse és megtartsa azt, ami elveszett! ( Lukács 19:10)

Nagyon örültünk, hogy a  felsős tanulóink közül 12 fő vett részt ezeken az estéken, a volt tanulóink közül pedig a „Refisek” énekkel, gitárszóval és verssel szolgáltak pénteken este.

hitelet 20181212 02

 

IMAÓRA

A pedagógusok és a gyülekezet közötti közösségépítés másik célkitűzése a közös bibliaóra. 2018. november 27-én,  kedden tartottuk az első  közös bibliaórát a felújított, meleg imateremben. A gyülekezetből 6 fő, a pedagógusok közül 8 fő vett részt ezen.  Pál apostol Filemonhoz írott levelének első 15 versét boncolgattuk. Többen imádkoztak, együtt kértük Isten segítségét a problémás gyermekek ügyeinek megoldásához.

hitelet 20181212 03

ÁDVENT I. ÜNNEPI ISTENTISZTELETE

Hagyományunkhoz híven az I. és II. osztály tanulói adtak egy rövid műsort a szép számú gyülekezetnek december 2-án, vasárnap,   Ádvent I. ünnepi Istentiszteletén  Drávafokon az  imatermünkben. Felkészítő tanárok, Balatináczné Hum Andrea és Ováry Éva osztályfőnökök voltak. Köszönjük nekik az értékes előadást!

hitelet 20181212 04

Elérhetőségek

Cím: 7967 Drávafok, Fő utca 28

Email: dravafok@refipecs.hu

Tel.: +36-73-352-013