"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

Március 11-én, a drávafoki református templomban emlékeztünk meg a magyar történelem kiemelkedő eseményéről, az 1848-49-es polgári forradalom és szabadságharc kezdetéről. Unger Károly lelkész úr ünnepi beszédében felidézte a 174 évvel ezelőtti eseményeket. Felsős diákjaink szavalatai, táncai segítettek az ünnepre hangolódni, hozzájárultak, hogy a forradalom sodra minket is magával ragadjon, s hogy „áldó imádsággal” emlékezzünk a forradalom hőseire.

Drávafok, Bogdása, Markóc polgármesterei, lelkész úr, gondnokasszony és igazgatónőnk koszorút helyeztek el emlékműveink talapzatán a templomkertben és a parkban. E helyszíneken Dalmi Dusán és Szurok Laura 5. osztályos diákjaink szavalatai gazdagították a megemlékezést, s alsós tanulóink saját készítésű zászlóikat, nemzeti színű díszeiket szúrták le az emlékművek köré.

Köszönjük Steiner Szabina, Bükkerti Bernadett, Benczéné Péterfia Karola pedagógusaink munkáját, a műsor összeállítását és betanítását!

KÉPGALÉRIA MEGTEKINTÉSE

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

Lábléc Logo

Elérhetőségek

Cím: 7967 Drávafok, Fő utca 28

Email: dravafok@refipecs.hu

Tel.: +36-73-352-013

Oktatási azonosító

Az intézmény OM azonosítója:

027413

Pécsi Református Kollégium

"prudentes et simplices"

Március 11-én, a drávafoki református templomban emlékeztünk meg a magyar történelem kiemelkedő eseményéről, az 1848-49-es polgári forradalom és szabadságharc kezdetéről. Unger Károly lelkész úr ünnepi beszédében felidézte a 174 évvel ezelőtti eseményeket. Felsős diákjaink szavalatai, táncai segítettek az ünnepre hangolódni, hozzájárultak, hogy a forradalom sodra minket is magával ragadjon, s hogy „áldó imádsággal” emlékezzünk a forradalom hőseire.

Drávafok, Bogdása, Markóc polgármesterei, lelkész úr, gondnokasszony és igazgatónőnk koszorút helyeztek el emlékműveink talapzatán a templomkertben és a parkban. E helyszíneken Dalmi Dusán és Szurok Laura 5. osztályos diákjaink szavalatai gazdagították a megemlékezést, s alsós tanulóink saját készítésű zászlóikat, nemzeti színű díszeiket szúrták le az emlékművek köré.

Köszönjük Steiner Szabina, Bükkerti Bernadett, Benczéné Péterfia Karola pedagógusaink munkáját, a műsor összeállítását és betanítását!

KÉPGALÉRIA MEGTEKINTÉSE

Elérhetőségek

Cím: 7967 Drávafok, Fő utca 28

Email: dravafok@refipecs.hu

Tel.: +36-73-352-013