"prudentes et simplices"

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

2020. október 22- én került sor az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett megemlékezésre. Az idei ünnepség azonban eltért a korábbi években megszokott hagyományoktól. Rövid műsorukat a templomban adták elő 7. és 8. osztályos tanulóink. Az ’56-os eseményeket felidéző előadást versek, zenei betétek tették színesebbé.

Ezt követően tagintézmény-vezető asszony átadta a 2019/2020. 2. félévének eredményéért járó Csikesz –ösztöndíjat.

Ösztöndíjban a következő tanulók részesültek:

4. osztály: Fodor Zoé, Kővári Ákos, Pandur Noel

5. osztály: Balatinácz Szlávkó, Kovács Nándor

6. osztály: Binczky Boglárka, Lehel Zsófia

7. osztály: Ignácz Hajnalka, Gyenizse Martin, Simara Gergő

8. osztály: Balog László, Ignácz Diána, Sárközi Marcell

A megemlékezés a templomkertben található emlékmű koszorúzásával folytatódott, melyet Ernesto Pinto – Dal azokról, akiket a holnap megkoszorúz című vers felolvasása előzött meg. Ünnepségünket iskolánk himnuszával, a 393. dicséret első versszakával zártuk.

Bükkerti Bernadett

1956

Pécsi Református Kollégium Drávafoki Csikesz Sándor Általános Iskola

Lábléc Logo

Elérhetőségek

Cím: 7967 Drávafok, Fő utca 28

Email: dravafok@refipecs.hu

Tel.: +36-73-352-013

Oktatási azonosító

Az intézmény OM azonosítója:

027413

Pécsi Református Kollégium

"prudentes et simplices"

2020. október 22- én került sor az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett megemlékezésre. Az idei ünnepség azonban eltért a korábbi években megszokott hagyományoktól. Rövid műsorukat a templomban adták elő 7. és 8. osztályos tanulóink. Az ’56-os eseményeket felidéző előadást versek, zenei betétek tették színesebbé.

Ezt követően tagintézmény-vezető asszony átadta a 2019/2020. 2. félévének eredményéért járó Csikesz –ösztöndíjat.

Ösztöndíjban a következő tanulók részesültek:

4. osztály: Fodor Zoé, Kővári Ákos, Pandur Noel

5. osztály: Balatinácz Szlávkó, Kovács Nándor

6. osztály: Binczky Boglárka, Lehel Zsófia

7. osztály: Ignácz Hajnalka, Gyenizse Martin, Simara Gergő

8. osztály: Balog László, Ignácz Diána, Sárközi Marcell

A megemlékezés a templomkertben található emlékmű koszorúzásával folytatódott, melyet Ernesto Pinto – Dal azokról, akiket a holnap megkoszorúz című vers felolvasása előzött meg. Ünnepségünket iskolánk himnuszával, a 393. dicséret első versszakával zártuk.

Bükkerti Bernadett

1956

Elérhetőségek

Cím: 7967 Drávafok, Fő utca 28

Email: dravafok@refipecs.hu

Tel.: +36-73-352-013